Kosmetyka
- najlepsze
kosmetyki naturalne

 

home       kosmetyki naturalne        
Rodzaje cery i pielęgnacja cery      Cera sucha       Cera tłusta        Cera normalna
Cera mieszana       Cellulitis      Trądzik     Rogowacenie skóry     Przekrwienie twarzy 
 
Piegi       Grzybica    Łuszczyca 

 
ROGOWACENIE SKÓRY

Zdarza się, że skóra nagle staje się szorstka i chropowata, a w niektórych miejscach – na przykład na plecach – rogowacieje i pokrywa się drobnymi, często ropiejącymi krostkami. W takiej sytuacji należy natychmiast podjąć środki zaradcze, gdyż zaniedbanie może prowadzić do przykrych i trudnych do wyleczenia powikłań.

Rogowacenie skóry i towarzysząca temu wysypka oznacza, że osłabiona jest wątroba i leczenie polega na jej zregenerowaniu oraz na zregenerowaniu naskórka.

Aby wzmocnić wątrobę należy do codziennego menu włączyć żółtą i pomarańczową paprykę, kiełki nasion i zbóż, kiszonki, marchew, oliwę z oliwek na zimno tłoczoną, kukurydzę, pietruszkę, orzechy włoskie, chleb razowy. Co drugi dzień należy wypić 1 łyżkę tranu oraz dwa razy w tygodniu zjeść kaszę jaglaną i wypić mleko sojowe. Raz w tygodniu należy zjeść potrawę z soczewicy i na okres około 2- 3 miesięcy należy wyeliminować z diety słoninę i smalec, potrawy smażone w głębokim tłuszczu (na przykład frytki) oraz ocet spirytusowy i produkty robione na jego bazie takie, jak musztarda, ketchup, marynaty, majonez, ogórki konserwowe itp. Najlepiej wyeliminować lub chociaż ograniczyć spożycie słodyczy produkowanych z użyciem tłuszczu takich, jak czekolada, kremy, ciasta, ciastka.

Jeśli chodzi o picie ziół to przez 2-3 tygodnie zaleca się pić codziennie napar z dziurawca (1 łyżkę ziela dziurawca należy zalać 0,5 litra wrzącej wody i zaparzyć pod przykryciem przez 20 minut, następnie odcedzić i pić przestudzony). 
UWAGA. Podczas picia dziurawca nie należy korzystać z kąpieli słonecznych, gdyż na skórze mogą pojawić się przebarwienia.

Ponadto 2-3 razy w tygodniu należy pić napar z mięty pieprzowej i ziela fiołka trójbarwnego (1 łyżkę mięty pieprzowej i pół łyżki ziela fiołka trójbarwnego należy zalać 0,5 litra wrzącej wody i zaparzyć pod przykryciem przez 15 minut, następnie odcedzić i pić małymi łykami przestudzony napar).

Dodatkowo ropiejące krosty można przemywać naparem z rumianku lub przykładać na nie okłady z naparu z żywokostu (2 łyżki ziela żywokostu należy zalać niewielką ilością wrzącej wody i gotować je kilka minut. Następnie sparzone ziele odcedzić, zawinąć w gazę i przykładać na chore miejsca).






Free Web Hosting