Kosmetyka
- najlepsze
kosmetyki naturalne

 

home       kosmetyki naturalne        
Rodzaje cery i pielęgnacja cery      Cera sucha       Cera tłusta        Cera normalna
Cera mieszana       Cellulitis      Trądzik     Rogowacenie skóry     Przekrwienie twarzy 
 
Piegi       Grzybica    Łuszczyca 

 
Cellulitis

Cellulitis (inaczej: cellulit), nazywany niekiedy pomarańczową skórką (właściwa nazwa medyczna to: lipodystrofia) to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej oraz włókniste zmiany tkanki podskórnej. 
W efekcie tych zmian powstaje nierówna i pofałdowana powierzchnia na udach, pośladkach, biodrach i ramionach (niekiedy także na piersiach i kolanach) przypominająca swoją fakturą skórkę pomarańczy. 

Cellulitis występuje zasadniczo u kobiet i młodych dziewcząt – mało kiedy natomiast u mężczyzn. Poza względami estetycznymi istotne jest także to, że cellulitis bywa także bolesny.


Cellulitis jest związany głównie z osłabioną przemianą materii i słabym krążeniem krwi, dlatego też często osoby mające problem z nadwagą mają też problem z cellulitis, ale czasem również osoby szczupłe też mają z tym problem (omówione tutaj problemy z przemianą materii i nadwagą często mogą mieć przyczynę w nadmiarze estrogenu w organizmie). 
Ponieważ cellulitis miedzy innymi spowodowany jest słabą przemianą materii to zaleca się zmianę diety i wprowadzenie do niej pieczywa z mąki pełnoziarnistej, otrąb pszennych, kasz różnego rodzaju, płatków zbożowych, warzyw, kiszonek, owoców orzechów, suszonych owoców oraz ograniczenie spożycia mocnych alkoholi oraz soli.

Ponadto bardzo korzystne jest stosowanie dodatkowo specjalnych preparatów na skórę i okładów, jak również masowanie chorych miejsc szczotką z naturalnego włosia, a po takim masażu stosowanie naprzemiennego natrysku – najpierw ciepłą, a później zimną wodą - w celu pobudzenia krążenia. 

Dodatkowo zaleca się wykonywać codziennie jakieś ćwiczenia gimnastyczne, pływanie, bieganie, czy też inne formy ruchowe, przynajmniej 30 minut dziennie.

Jeśli chodzi o terapię kolorami, to warto otaczać się barwami żółtą i zieloną, w sposób umiarkowany czerwienią, natomiast należy unikać koloru niebieskiego i czarnego, ponieważ ich promieniowanie może pogłębiać cellulitis.
W sypialni warto trzymać gałązki jodły lub sosny, ponieważ bioenergia tych drzew ma właściwości przeciwdziałające cellulitis.




 


Free Web Hosting