Kosmetyka
- najlepsze
kosmetyki naturalne

 


home       kosmetyki naturalne        
Rodzaje cery i pielęgnacja cery      Cera sucha       Cera tłusta        Cera normalna
Cera mieszana       Cellulitis      Trądzik     Rogowacenie skóry     Przekrwienie twarzy 
 
Piegi       Grzybica    Łuszczyca 

 

 
Naturalne kosmetyki zyskały dużą popularność zarówno na świecie, jak i w Polsce. Coraz więcej firm produkuje kosmetyki na bazie naturalnych składników, wyciągów z ziół i roślin, w większości pochodzących z upraw ekologicznych lub z roślin dziko rosnących. Przeważnie nie zawierają one alergizujących substancji zapachowych.

Kosmetyki naturalne nie zawierają surowców pochodzących z ropy naftowej, sztucznych barwników, aromatów ani konserwantów i są produkowane wg ścisłych wytycznych obowiązujących dla kontroli produkcji naturalnych kosmetyków oraz często posiadają liczne atesty i certyfikaty, na przykład Stowarzyszenia Producentów Kosmetyków BDIH (Niemieckiej Izby Przemysłowo- Handlowej), Instytutu Ekologii (certyfikat IMO Control), Instytutu Certyfikującego Uprawy Ekologiczne (INAC GmbH), świadectwa bezpieczeństwa UE – Safety Assessments, certyfikat jakości ISO 9001:2000 i inne.

Naturalne kosmetyki często są jedynym ratunkiem dla skóry alergicznej i bardzo wrażliwej, dla której jest trudno dobrać odpowiednie kosmetyki, gdyż większość kosmetyków wywołuje podrażnienia, pieczenie lub swędzenie skóry, czerwone plamy i inne.
Ze względu na zawartość naturalnych składników, kosmetyki naturalne są szczególnie polecane dla szczególnie wrażliwej i alergicznej skóry niemowląt i dzieci. 


Zwykle naturalne kosmetyki nie są testowane na zwierzętach, lecz na ludziach – często ochotnikach, a co więcej zwykle zawierają składniki wyłącznie pochodzenia roślinnego, co sprawia, że kosmetyki te są wyjątkowo dobrze tolerowane przez skórę, nawet najbardziej wrażliwą.

Ponadto kosmetyki naturalne cieszą się tak dużym powodzeniem, ponieważ efekty stosowania ich zwykle utrzymują się dłużej niż kosmetyków konwencjonalnych, gdyż skóra otrzymuje substancje naturalne, wspierające jej naturalny system ochronny i naturalne procesy naprawcze. 

Dodatkowo część kosmetyków naturalnych zawiera również składniki chroniące przed nadmiernym wpływem słońca na skórę, aby osoby używające takich kosmetyków mogły czuć się bezpiecznie również podczas słonecznych dni.


Największe zainteresowanie klientek wywołuje odmładzające działanie kosmetyków naturalnych, czyli dużo większa ich efektywność w porównaniu do kosmetyków tradycyjnych, czyli opartych na bazie składników syntetycznych.

Kosmetyki naturalne często nazywane są Eko-kosmetykami lub bio-kosmetykami ze względu na zawartość wyciągów roślinnych oraz ich pochodzenia z upraw ekologicznych.
Na takich plantacjach nie stosuje się nawozów sztucznych, w promieniu do 50 km nie ma żadnego przemysłu, jak również w najbliższym sąsiedztwie nie ma żadnych zanieczyszczeń. Uprawa, zbiór oraz uzyskiwanie wyciągów z roślin odbywa się według ściśle określonych procedur.

Kosmetyki naturalne zyskały taka popularność, gdyż ludzie doszli w końcu do wniosku, że tylko to co naturalne jest skuteczne i bezpieczne. Dodatkowo kosmetyki te ze względu na zawartość naturalnych składników ulegają całkowicie biodegradacji, co ma istotny wpływ na ochronę środowiska, czystość wód, ponieważ używając mydeł, szamponów, odżywek i innych kosmetyków do mycia ciała lub włosów, nie zanieczyszczamy środowiska i wód gruntowych.
Ze względu na to, że kosmetyki naturalne zabezpieczane są przed zepsuciem się minimalną ilością substancji pochodzenia naturalnego, to termin przydatności do użycia takich kosmetyków jest zwykle krótszy niż tradycyjnych kosmetyków i nie przekracza 12-18 miesięcy.

 


Free Web Hosting