Kosmetyka
- najlepsze
kosmetyki naturalne

 

home       kosmetyki naturalne        
Rodzaje cery i pielęgnacja cery      Cera sucha       Cera tłusta        Cera normalna
Cera mieszana       Cellulitis      Trądzik     Rogowacenie skóry     Przekrwienie twarzy 
 
Piegi       Grzybica    Łuszczyca 

 
PRZEKRWIENIA TWARZY


Przekrwienia pojawiające się najczęściej w postaci pojedynczych naczynek krwionośnych widocznych tuż pod skórą, pojawiają się zwykle w czasie mrozów lub dużych upałów, choć u niektórych osób mogą być widoczne przez cały rok.

Aby je zlikwidować należy w codziennym menu uwzględnić paprykę, chrzan, koperek, natkę pietruszki, kiszonki (ogórki, kapusta), jabłka zielone, winogrona, cytrusy (należy je jeść wraz z białą skórką) oraz czarną porzeczkę i jej przetwory. 

Dodatkowo osoby, które nie mają skłonności do zakrzepów mogą codziennie przez miesiąc pić mocną herbatę z owoców dzikiej róży, a później taką herbatkę pić 2-3 razy w tygodniu. 

Ponadto co drugi dzień (bez wyjątku) zaleca się picie herbatki malinowej lub poziomkowej osłodzonej miodem naturalnym, najlepiej wrzosowym lub leśnym oraz również co drugi dzień należy pić herbatę z suszonych skórek jabłek. 

Do pielęgnacji takiej skóry polecamy (XXXXX kosmetyki ATW do skóry naczyniowej)


Osobom lubiącym wykonywać kosmetyki samodzielnie polecam ocet kosmetyczny do codziennego przemywania twarzy.

Ocet kosmetyczny
Umyte i drobno pokrojone skórki z 4 pomarańczy lub grejpfrutów należy włożyć do słoika, zalać 0,5 litra przegotowanej wody i odstawić na 48 godzin w ciemne miejsce. Następnie gotowy ocet przechowywać w lodówce. Tak przygotowanym octem kosmetycznym należy codziennie przecierać przekrwione miejsca na twarzy.

UWAGI DODATKOWE. 
Przed wyjściem na chłód należy zabezpieczyć skórę kremem ochronnym. W czasie mrozów nie przebywać zbyt długo na zewnątrz. Natomiast w lecie raczej należy unikać słońca, jeśli jednak zdecydujemy się na opalanie to twarz bezwzględnie powinna pozostać w cieniu lub należy osłaniać ją przed słońcem. 

Warto unikać dymu tytoniowego oraz nie pić zbyt mocnej kawy i wysokoprocentowych alkoholi, gdyż powodują między innymi rozszerzanie się naczyń krwionośnych, co w przypadku występowania przekrwień na twarzy nie jest efektem pożądanym.

Ponadto przy przekrwieniach twarzy nie należy korzystać z sauny lub korzystać bardzo rzadko oraz peelingi stosować z dużą ostrożnością, najlepiej stosować inne kosmetyki oczyszczające przystosowane dla cery naczyniowej.
Free Web Hosting