Kosmetyka
- najlepsze
kosmetyki naturalne

 

home       kosmetyki naturalne        
Rodzaje cery i pielęgnacja cery      Cera sucha       Cera tłusta        Cera normalna
Cera mieszana       Cellulitis      Trądzik     Rogowacenie skóry     Przekrwienie twarzy 
 
Piegi       Grzybica    Łuszczyca 


Cera normalna, pielęgnacja cery normalnej: kąpiele


Cera normalna

Cera normalna jest jedną z najmniej kłopotliwych w codziennej pielęgnacji. 
Chociaż jednak osoby z cerą normalną nie potrzebują zbyt wiele czasu na jej pielęgnację, nie znaczy to, że w ogóle nie powinny się nią zajmować i o nią dbać. 

Cera normalna, podobnie jak każda inna, może utracić swoją dobrą kondycję, jeżeli nie będziemy o nią dbali we właściwy sposób. 
Dlatego też poza stosowaniem podstawowych kosmetyków przeznaczonych do takiej cery, warto raz lub dwa razy w tygodniu stosować maseczki do twarzy oraz kąpiele odżywiające i regenerujące skórę.

Cera normalna, pielęgnacja cery normalnej: maseczki

Polecamy kilka zamieszczonych poniżej maseczek wpływających bardzo korzystnie na cerę normalną


Pielęgnacja cery normalnej
Maseczka ze śmietany
Pół filiżanki gęstej śmietany należy dokładnie wymieszać z 1 łyżką soku z cytryny (sok z cytryny dodawać małymi porcjami, aby śmietana się nie zważyła) i 10 kroplami naturalnego olejku z geranium. Następnie maseczką należy nałożyć na twarz i po 20 minutach spłukać letnią wodą.
Po maseczce zaleca się wykonanie delikatnego masażu twarzy.

Pielęgnacja cery normalnej
Maseczka z żółtkiem
Jedno surowe żółtko jaja kurzego dokładnie rozetrzeć i dodać do niego 1 łyżkę gęstego jogurtu naturalnego oraz małego rozgniecionego lub zmiksowanego banana. Składniki należy dokładnie wymieszać i nałożyć na twarz i szyję. Po 20 minutach maseczkę należy zmyć letnia wodą.
Po maseczce zaleca się wykonanie delikatnego masażu twarzy.

Pielęgnacja cery normalnej
Maseczka z drożdżami
5 dag drożdży piwnych lub piekarskich zmieszać z kilkoma łyżkami mleka krowiego, aby uzyskać gęstą papkę. Następnie należy dodać 1 łyżkę naturalnego płynnego miodu i 5 kropli naturalnego olejku szałwii królewskiej. Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać i nałożyć na twarz. Po 15 minutach należy zmyć maseczkę letnią wodą.
Po maseczce zaleca się wykonanie delikatnego masażu twarzy.

Cera normalna, pielęgnacja cery normalnej: kąpiele

Poniżej polecamy kilka propozycji kąpieli odżywiających i regenerujących skórę, które łatwo można przygotować samemu w domu.

Pielęgnacja cery normalnej
Kąpiel z otrębami pszennymi
Filiżankę otrąb pszennych wsypać do 0,75 litra wrzącej wody i gotować przez 10 minut. Po 10 minutach nie zdejmując z ognia należy dodać 1 litr mleka krowiego lub koziego i doprowadzić do wrzenia. Gdy całość się zagotuje, należy zdjąć z ognia i pozostawić do wystudzenia. Po przestygnięciu wywar należy przecedzić, najlepiej przez lnianą ściereczkę i wlać do wanny. Następnie należy dodać do wywaru w wannie 10 do 15 kropli naturalnego olejku z melisy i uzupełnić wannę wodą.

Pielęgnacja cery normalnej
Kąpiel z czarną herbatą
2 czubate łyżeczki czarnej herbaty należy zalać 2 szklankami wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na około 10 – 15 minut. Napar należy przecedzić i wlać do wanny z wodą. Następnie należy dodać do wody w wannie 10 – 15 kropli naturalnego olejku migdałowego i wszystko zamieszać, aby składniki dokładnie się zmieszały. 

Pielęgnacja cery normalnej
Kąpiel z mlekiem kozim
Do wanny wlać 1 litr koziego mleka, dodać do tego 10 kropli naturalnego olejku z drzewka różanego 10 kropli naturalnego olejku z naouli. Następnie należy uzupełnić wannę ciepłą wodą i na koniec wsypać do wanny garść suszonych, drobno pokruszonych płatków róży.
Free Web Hosting