Kosmetyka
- najlepsze
kosmetyki naturalne

 

home       kosmetyki naturalne        
Rodzaje cery i pielęgnacja cery      Cera sucha       Cera tłusta        Cera normalna
Cera mieszana       Cellulitis      Trądzik     Rogowacenie skóry     Przekrwienie twarzy 
 
Piegi       Grzybica    Łuszczyca 

 

ŁUSZCZYCA

Leczenie łuszczycy jest czasochłonne i wymaga wielu wyrzeczeń, jednak przestrzegając zaleceń podanych poniżej, można w ciągu 2-3 miesięcy pozbyć się na stałe tej uciążliwej dolegliwości. Zalecenia są zaczerpnięte z medycyny chińskiej.

Odnośnie diety wspierającej leczenie łuszczycy, to należy w codziennym menu uwzględnić razowe pieczywo, przetwory z nieoczyszczonej mąki, kasze i płatki zbożowe, otręby i kiełki zbóż oraz maliny, porzeczki i cytrusy. 3-4 razy w tygodniu należy pić sok z marchwi i czerwonego buraka (najlepiej przyrządzony własnoręcznie), 2-3 razy w tygodniu jeść czerwoną i pomarańczową paprykę, dynię, szpinak, natkę pietruszki, sałatę, kiszonki (w niewielkiej ilości, ale regularnie codziennie). Do przyprawiania potraw należy używać kminku i majeranku (oczywiście innych przypraw też można dodatkowo używać, najlepiej ziołowych). Przez cały okres terapii należy stosować dietę lekkostrawną, unikać potraw smażonych i tłustych mięs, gęstej śmietany i słodyczy. Warzywa strączkowe, cebulę, czosnek i orzechy jeść w bardzo ograniczonej ilości. Należy bezwzględnie zrezygnować z mocnej kawy i alkoholu.

Zioła a łuszczyca
Jeśli chodzi o zioła zalecane do picia przy łuszczycy to codziennie należy pić poniżej podany napar regenerujący skórę:
1/3 łyżeczki mniszka lekarskiego, 1/3 łyżeczki kopru włoskiego oraz ¼ łyżeczki kory kruszyny zalać szklanką wrzątku i parzyć pod przykryciem przez 15 minut. Następnie napar należy przecedzić i wypić po głównym posiłku.

3-4 razy w tygodniu należy pić herbatkę z dziurawca, rumianku oraz kwiatu lipy. 
UWAGA. Pijąc dziurawiec należy pamiętać, aby w tym dniu nie opalać się, gdyż może to spowodować pojawienie się przebarwień na skórze. 
Kwiat lipy działa lekko napotnie dlatego najlepiej jest używać go przed snem.


Aromatoterapia a łuszczyca
Należy codziennie wdychać opary naturalnego olejku z rumianku rzymskiego (wymiennie z olejkiem sosnowym). Doskonałe efekty w leczeniu łuszczycy przynosi także codzienne używanie naturalnego olejku rozmarynowego po warunkiem, że chory nie cierpi na chorobę nowotworową.


Kąpiele na łuszczycę
Dodatkowo przy łuszczycy wskazane jest stosowanie specjalnych kąpieli. Poniżej podaję dwie, które można stosować wymiennie.

Kąpiel z lubczykiem (regenerująca naskórek i przeciwdziałająca łuszczycy)
2 łyżki suszonego i rozdrobnionego korzenia lubczyka należy zalać 1 litrem zimnej wody, doprowadzić do wrzenia i gotować 5-10 minut. Następnie należy napar ostudzić, przecedzić i dodać do kąpieli.


Kąpiel z igliwiem (regenerująca)
2 duże filiżanki igliwia sosnowego, jodłowego lub świerku należy wymieszać z 2-3 łyżkami mięty i zalać 2 litrami zimnej wody. Następnie należy doprowadzić do wrzenia i gotować przez kilka minut na bardzo małym ogniu. Potem napar zdjąć z ognia, przestudzić, przecedzić i dodać do kąpieli.


Dodatkowe wskazówki do kuracji
3-4 razy w tygodniu należy pić 2 dag drożdży piwnych rozprowadzonych i gotowanych przez 2-3 minuty w ½ szklanki mleka.

Przez cały okres leczenia należy unikać gwałtownych wysiłków i spać minimum 7 godzin na dobę.

Przynajmniej 3 razy w tygodniu zaleca się spacerowanie wśród brzóz i wiązów, ponieważ bioenergia tych drzew wzmacnia układ odpornościowy i działa korzystnie w leczeniu chorób skóry.




Free Web Hosting