Kosmetyka
- najlepsze
kosmetyki naturalne

 

home       kosmetyki naturalne        
Rodzaje cery i pielęgnacja cery      Cera sucha       Cera tłusta        Cera normalna
Cera mieszana       Cellulitis      Trądzik     Rogowacenie skóry     Przekrwienie twarzy 
 
Piegi       Grzybica    Łuszczyca 

 

FIGÓWKI - przewlekłym ropnym zapaleniem mieszków włosowych brody


Figówki są przewlekłym ropnym zapaleniem mieszków włosowych brody. Na wardze górnej, brodzie lub dolnej części policzków występują krosty i grudki około mieszkowe, z których wydziela się ropa. Figówki nie są zakaźne i stosunkowo szybko można je wyleczyć. 


zapaleniem mieszków włosowych a dieta

Zalecenia dietetyczne podczas leczenia figówek są następujące:
W codziennym menu należy uwzględnić: ziemniaki, szpinak, marchew, brokuły, patisony, kiełki pszenicy, pestki z dyni, cebulę, czosnek, pory oraz owoce cytrusowe.


figówki a dieta

Odnośnie terapii ziołami to zaleca się picie 3 razy dziennie przez 5-7 dni następującego naparu z korzenia łopianu: 1 czubatą łyżkę korzenia łopianu należy zalać szklanką wrzątku i pozostawić na kilka godzin do zaparzenia. Po kilku godzinach napar ponownie zagotować, ostudzić, odcedzić i podzielić na 3 porcje. Napar należy pić po jednej porcji rano, w południe i wieczorem.

Dodatkowe zalecenia:
Codziennie przez 5-7 dni należy pić 2 dag drożdży rozmieszanych w ½ szklanki mleka i gotowanych przez 5 minut.
Korzystne jest zażywanie 2 razy dziennie propolisu.


zapaleniem mieszków włosowych a aromatoterapia

Aromaterapia zaleca przy leczeniu figówek wdychanie 3 razy dziennie oparów naturalnego olejku lawendowego oraz na noc przed spaniem okadzanie sypialni olejkiem z geranium.


figówki a zioła

Do przemywania twarzy, na której pojawiły się figówki dobrze jest używać następujący napar ziołowy: 2 łyżki skrzypu zalać 0,5 litra wrzątku i gotować przez 30 minut pod przykryciem. Następnie należy dodać 1 łyżkę kłączy pięciornika i 1 łyżkę korzenia łopianu i to wszystko razem gotować jeszcze przez kolejne 10 minut na wolnym ogniu pod przykryciem. Potem napar należy wystudzić, odcedzić i przemywać nim twarz 3-4 razy dziennie.

Na noc zaleca się smarować zmiany skórne wywarem z gotowanej cebuli lub co drugi dzień kroplami z propolisu.

 


Free Web Hosting